INFORMACJE OGÓLNE:

Pierwsze w historii Polski Mistrzostwa Polski w naturalnej kulturystyce i fitness rozegrają się w Warszawie, w dniu 29 X 2023.

Czas: Niedziela, 29 X 2023, otwarcie bram o 10:00. (*jest to dzień zmiany czasu z letniego na zimowy)

Miejsce: Mareckie Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne, 

ul. Wspólna 40, 05-260 Marki

 

Program ramowy: 

Prejudging:

Junior U20 Bodybuilding

Figure 

Junior U24 Men’s Physique

Junior U24 Bodybuilding

Men’s Physique A/B/C

Bodybuilding A/B/C

Bikini A/B

 

Debata WK x TEAMNATURAL, możliwość interakcji, wzięcia udziału w debacie i zadawania pytań o tematyce związanej z naturalną kulturystyką.

 

Turniej: Wyzwanie WK z nagrodamii dla publiczności.

 

Finały:

Junior U20 Bodybuilding

Figure 

Junior U24 Men’s Physique

Junior U24 Bodybuilding

Men’s Physique A/B/C

Bodybuilding A/B/C

Bikini A/B

 

Zakończenie Mistrzostw Polski, możliwość integracji i wspólnych zdjęć pamiątkowych.

 

Koszt biletu dla publiczności to 14 EURO (równowartość 65 pln) przeznaczone na wsparcie organizacji zawodów. Nie przewidujemy możliwości zakupu biletu w kasach na miejscu. Sprzedaż tylko online. Do wyczerpania miejsc dla publiczności.

Liczba miejsc jest ograniczona w związku z faktem, że sala MCER jest przewidziana dla 350 osób, a pierwszeństwo w rezerwacji puli biletów mają zawodnicy, którzy z pewnością zechcą zaprosić swoje rodziny i przyjaciół.

 

Pierwsza pula 100 biletów dla publiczności zostanie odblokowana za kilka dni, prosimy śledzić oficjalny Instagram WNBF @WNBFPoland.

29 X 2023, Warsaw, history in making.

Informacje dla zawodników:

Z racji specyfiki federacji WNBF i obowiązkowych badań wariograficznych liczba zawodników jest ograniczona do około 100 osób startujących. 

Wobec tego uprzejmie prosi się zawodników nieposiadających ważnego badania na tzw. „wykrywaczu kłamstw” (wykonanego na zawodach federacji WNBF w tym sezonie) o niezwłoczne dokonanie rejestracji celem uniknięcia rozczarowania i technicznego braku możliwości startu.

 

Kategorie:

Kategorie męskie*:

Kulturystyka juniorów młodszych U20, czyli poniżej 20 roku życia. (19 lat + 364 dni w dniu startu) tzw. Bodybuilding U20

Kulturystyka juniorów U24, czyli poniżej 24 roku życia 23 lata + 364 dni w dniu startu) tzw. Bodybuilding U24

Męska sylwetka juniorów U24, czyli poniżej 24 roku życia. (23 lata + 364 dni w dniu startu) tzw. Men’s Physique U24

Kulturystyka (podział kategorii wagowy A/B/C) tzw. Bodybuilding

Męska sylwetka (podział kategorii wzrostowy A/B/C) tzw. Men’s Physique

Kategorie kobiece*:

Bikini  (podział kategorii wzrostowy A/B.)

Figure 

*WNBF Polska zastrzega sobie prawo do dostosowania podziałów kategorii wagowych i wzrostowych w zależności od liczby zgłoszeń, w celu zapewnienia zrównoważonej rywalizacji

 

Antydoping:

Przed przystąpieniem do zawodów każdy zawodnik obowiązkowo musi zostać zweryfikowany profesjonalnym badaniem wariografem tzw. wykrywaczem kłamstw celem weryfikacji czystości zawodnika w perspektywie całej jego dotychczasowej kariery. (Procedurę wariografu dokładnie opisujemy poniżej.)

Wszyscy zwycięzcy oraz wyrywkowo wskazani zawodnicy podlegają fizycznej kontroli antydopingowej bezpośrednio w trakcie zawodów, jak i sezonie pozastartowym.
Próbki do kontroli będą pobierane przez specjalnie do tego przeszkolony personel i weryfikowane przez akredytowane laboratoria WADA.

Zawodnik biorąc udział w Mistrzostwach Polski WNBF wyraża zgodę na objęcie go programem losowych badań antydopingowych w okresie pozastartowym.

WNBF Polska zastrzega, że wyniki badań mogą być podawane do informacji publicznej.

Wszelkie koszty badań próbek fizycznych odbywają się na koszt WNBF Polska.

 

Weryfikacja: 

Weryfikacja zawodników odbywa się przed badaniami wariograficznymi w dniach 27 i 28 października, wyjątkiem jest podwójna weryfikacja wagi w przypadku zawodników startujących w bodybuilding, ostateczne ważenie odbywa się w sobotę wieczór 28 października przed odprawą techniczną wszystkich zawodników.

Wszystkich zawodników prosi się aby do pomiaru wzrostu lub wagi przystępowali ubrani w strój startowy, jest to element weryfikacji.

Zawodnicy z kategorii bodybuilding są proszeni o wysłanie na mail kontakt@wnbf.pl około 60s fragmentu muzycznego do programów dowolnych w finałach. Format mp3. Nazwą pliku i tytułu maila musi być imię i nazwisko zawodnika

 

Nagość:

Na zawodach obowiązuje absolutny zakaz wychodzenia w stroju sportowym poza backstage, scenę i wyznaczone do zdjęć miejsce tzw. ściankę. Jesteście sportowcami i obowiązuje Was skromność, a także szacunek dla ludzkiego ciała.

Kobiety mają wydzieloną swoją strefę na backstage. Prosi się o zachowanie tego jasnego podziału z szacunku do komfortu psychicznego i fizycznego płci pięknej.

Join WNBF, the best and the biggest natural bodybuilding federation in the world!

Karta członkowska federacji WNBF:

Posiadanie aktywnej karty członkowskiej federacji WNBF w przypadku zawodników zza granicy lub zakup karty członkowskiej federacji WNBF w przypadku zawodników mieszkających w Polsce jest warunkiem uczestnictwa z zawodach WNBF.

Koszt karty WNBF Poland wynosi 60 Euro. (276pln)

Karta jest fizyczną kartą na wzór karty kredytowej, zawodnik posiadający aktywną kartę członkowską jest uprawniony do startów we wszystkich zawodach WNBF w Europie i na świecie, z wyjątkiem zawodów PRO oraz zawodów wymagających kwalifikacji.

Karty będą do odebrania podczas weryfikacji lub zostaną wysłane na wskazany mailowo adres jeśli w momencie zaksięgowania wpłaty do zawodów będzie ponad 14 dni.

 

Wybór kategorii startowej:

Dokonanie wyboru głównej kategorii i ewentualnie (nieobowiązkowo) tzw. cross-category, jeśli zawodnik planuje start w więcej niż jednej kategorii.

Koszt głównej kategorii wynosi 70 Euro (322 pln). Koszt dodanej, drugiej kategorii wynosi 50%, czyli 35 Euro (161 pln).

Rekomendujemy juniorom przejścia do wyższych kategorii wiekowych, by zyskać więcej doświadczenia scenicznego oraz w przypadku symetrycznych, proporcjonalnych (góra/dół) sylwetek rekomendujemy start w obu kategoriach męskich dostosowując pozowanie adekwatnie do kategorii.

Nie rekomendujemy transferów do kulturystyki w przypadku zawodników o mniej rozwiniętych mięśniach nóg.

 

Badanie na wariografie, tzw. wykrywaczu kłamstw:

Obowiązkowym dla każdego zawodnika jest posiadanie ważnego badania wariograficznego potwierdzającego status uczciwego, czystego sportowca, zrealizowanego przez federację WNBF maksymalnie 42 dni przed zawodami.

Jeśli zawodnik nie startował w tym sezonie w zawodach federacji WNBF lub od jego poprzedniego startu minęło ponad 42 dni ma obowiązek poddania się badaniu wariograficznemu w Polsce.

WNBF Polska umożliwi zawodnikom profesjonalną usługę badania wariografem w dniach 27 i 28 października 2023. Koszt badania wariografem wynosi 60 Euro (276pln).

Data i godzina badania wariografem zostanie przydzielona zawodnikowi po ukończeniu procesu rejestracji zawodników. Prosi się o zachowanie dyspozycyjności w powyżej wskazanych dniach.

Aby przystąpić do badania obowiązkowo i koniecznie należy przeczytać wszelkie zasady i substancje zakazane znajdujące się na wskazanej w liście na stronie WNBF OFFICIAL

Nie wystarczy przejrzeć listy, tylko należy przeczytać ją z uwagą, słowo, po słowie, nawet jeśli nazwy zakazanych substancji wydają się być trudne do czytania. Dla osób nie czujących się pewnie w języku angielskim rekomenduje się użycie translatora.

Stres w badaniu wariografem jest czymś zupełnie normalnym i nie wpływa na wynik badania, niemalże niemożliwym jest by osoba mówiąca prawdę „przez pomyłkę” nie zaliczyła badania na wariografie.

Pozytywna opinia eksperta od wariografu jest niezbędną podstawą do dopuszczenia zawodnika do wyjścia na scenę. Opinia eksperta od wariografu jest niezależna od WNBF Polska, aczkolwiek absolutnie i ostatecznie respektowana.

Brązowienie skóry i serwis przed wyjściem na scenę:

WNBF Polska umożliwi zawodnikom profesjonalną i totalnie bezstresową usługę brązowienia skóry na zawody.

Opalanie natryskowe na zawody będzie realizowane w dniu zawodów, w wyznaczonej na backstage strefie.

Opalanie natryskowe zostanie przeprowadzone  przez profesjonalną firmę, na najwyższej klasy kosmetykach brązujących marki Jan Tana.

Zawodnik decydujący się na profesjonalną usługę brązowienia otrzymuje kontakt do specjalisty, który przeprowadzi go punkt po punkcie przez proces przygotowania skóry jeszcze przed zawodami.

Zawodnicy kategorii męskich korzystający z usługi brązowienia również otrzymają usługę równania kolorytu twarzy i ciała przez puder brązujący.

Eksperci z firmy brązującej towarzyszą zawodnikowi do samego wyjścia na scenę i czuwają by koloryt oraz blask skóry był w jak najlepszej kondycji.

Koszt usługi brązowienia wraz z opieką eksperta to 60 Euro (276pln).

Rekomendujemy skorzystanie z usług profesjonalistów dla każdego, kto chce mieć pewność bezstresowego procesu uzyskania idealnej kondycji skóry, zwłaszcza, że pełna usługa jest w atrakcyjniejszej cenie niż sam zakup zestawu kosmetyków.

Jeśli chodzi o zasady obiektu dotyczące brązowienia skóry dla wszystkich zawodników:

Absolutny zakaz używania bronzera poza wyznaczoną strefą.

Brązowienie na ostatnią chwilę może nie być możliwe, więc zawodników niekorzystających z profesjonalnej usługi prosi się o przyjście z przygotowaną opalenizną i jedynie delikatne subtelne poprawki, jeśli będą niezbędne. Nakładanie pełnej warstwy bronzera może nie być możliwe z racji ograniczonych możliwości wyznaczonej strefy.

Absolutny zakaz brązowienia dream tanem i innymi bronzerami ścieralnymi. Użycie takiego bronzera jest tożsame z dyskwalifikacją.

 

Trener lub osoba bliska na backstage, tzw. „backstage-pass”:

Uprzejmie prosimy o zrozumienie, że backstage dla zawodników to nie jest miejsce do spotkań grupowych.

Wielu zawodników chce w komfortowych warunkach zająć miejsce i w spokoju oraz skupieniu oczekiwać na bardzo ważne dla nich wydarzenie, na które często pracowali latami. Wobec tego respektujemy zasadę- jeden zawodnik jedna osoba towarzysząca za kulisami zawodów. Trener lub inna osoba towarzysząca w zupełności jest w stanie pomóc zawodnikowi w rozgrzewce, czy też innych niezbędnych zadaniach.

Koszt backstage-pass wynosi dwukrotność zwykłego biletu, czyli 28 Euro (130pln)

Zachęcamy zawodników do wzajemnego poznawania się i budowania relacji, ludzie, z którymi dzielicie backstage dzielą z Wami dokładnie te same wartości w sercach. Jest to miejsce, gdzie mogą zrodzić się przyjaźnie na długie lata.

 

Bilety:

Zawodnicy dla swoich rodzin i bliskich mają zablokowaną pulę 200 biletów. Pula biletów jest zarezerwowana do 10 X 2023.

Podczas rejestracji należy wskazać ilość osób, które chciałby zaprosić zawodnik. Cena biletu wynosi 14 Euro (65pln) od osoby. Sumaryczna kwota za bilety zostanie doliczona zawodnikowi do całości pakietu startowego.

Szczerze zachęcamy zawodników do korzystania z zarezerwowanej puli biletów i ewentualnego późniejszego rozliczenia z bliskimi, gdyż zależy nam aby Wasi bliscy mogli Wam towarzyszyć w tym niewątpliwie specjalnym dla Was dniu. Lojalnie uprzedzamy, że w momencie zwolnienia puli zaczyna obowiązywać zasada „kto pierwszy ten lepszy” i nie mamy wpływu na to komu przypadną wolne bilety.

 

Media:

Nie jest tajemnicą, że już pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w naturalnej kulturystyce i fitness definitywnie będą najbardziej medialną imprezą sportów sylwetkowych w historii Polski.

Połączenie sił relacji WK DZIK x TEAMNATURAL jest w stanie zapewnić łącznie setki tysięcy oczu zwróconych w kierunku najlepszych polskich naturalnych sylwetek na scenie WNBF.

Wierzymy, że zawodnicy poczytują to jako wielkie wyróżnienie, nagrodę i dołożą wszelkich starań by pokazać sport sylwetkowy od jak najlepszej strony.

Dla zawodników mamy kolejną świetną informację, gdyż oprócz profesjonalnych materiałów i relacji tworzonych na medialne kanały w ramach prezentu od WNBF zupełnie darmowo przygotujemy profesjonalną foto i video relację by zawodnicy mieli pamiątkę, a także materiały potrzebne do autopromocji w mediach społecznościowych. Za wszelkie tagi WNBF dziękujemy.

Truly TESTED! WNBF, where the elite compete!

Formularz rejestracyjny:

 

Uwaga! Wypełnienie formularza rejestracji online nie jest jednoznaczne jeszcze z pełną rejestracją na zawody.

W ciągu 48h od wypełnienia przez Ciebie formularza sekretariat WNBF Polska wyśle Ci mail zwrotny z podsumowaniem kosztów wynikających z Twojego formularza oraz dokładnymi informacjami dotyczącymi form płatności. Dlatego prosimy, dwukrotnie sprawdź poprawność swojego maila w formularzu.

Zaksięgowanie Twojej wpłaty jest jednoznaczne z pełną rejestracją.

Gdyby odpowiedź na Twój formularz od WNBF Polska nie nadeszła w ciągu 48h, uprzejmie prosimy o pilny kontakt na: kontakt@wnbf.pl

 

REJESTRACJA ZAWODNIKÓW Z POLSKI ZOSTAŁA DEFINITYWNIE ZAKOŃCZONA Z DNIEM 19 X 2023

[contact-form-7 id=”370″]